background

Helal Expo Nigeria 2020 Fuarı başvuruları başladı

Helal Expo Nigeria 2020 Fuarı başvuruları başladı

Afrika’nın en büyük ekonomisine ve nüfusuna sahip  Nijerya Federal Cumhuriyeti’nin başkenti Abuja’da, HALAL EXPO NIGERIA 2020 Fuarı ve Helal Zirvesi gerçekleştirilecektir. Abuja Ticaret ve Sanayi Odası (ACCI) tarafından düzenlenen ve Türkiye temsilciliğini İYMER İstanbul Yabancılar ve Yatırım Merkezi Dış Ticaret Limited Şirketi’nin yürüttüğü organizasyona dünyanın 30’u aşkın ülkesinden ziyaretçi ve firmanın katılımcı olarak iştirak etmesi hedeflenmektedir.

Helal konsepti ile üretilen ürün ve hizmetlerin sergileneceği Fuar’da gıda, ilaç, kozmetik, tüketici elektroniği, elektrikli ev aletleri, moda ve aksesuar, dijital ve IT tüketici ürünleri, iç mimari ve dekorasyon, moda, giyim ve tekstil, mücevherat, bebek ve çocuk ürünleri, zanaat ürünleri, seyahat ve turizm, eğitim, medya sektörlerinin yanı sıra B2B ve iş geliştirme görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Nijerya Federal Cumhuriyeti 100 milyondan fazla Müslüman nüfusuna sahip olmasıyla helal ürünler için ideal bir pazar haline gelmiştir. Helal endüstrisi artık gıda işleme ve gıda hizmeti, kozmetik, kişisel bakım, ilaç ve lojistik endüstrileri, helal seyahat ve konaklama hizmetleri de dahil olmak üzere yaşam tarzını ilgilendiren her alanda daha da geniş bir yer tutmaktadır.

Afrika’nın devi olarak adlandırılan kıtanın en kalabalık ülkesi Nijerya, zengin doğal kaynakları ve geniş tarım alanlarına sahiptir. Nijerya, Güney Afrika Cumhuriyeti ile birlikte Afrika’nın en büyük iki ekonomisinden biridir. Ülke ayrıca dünyanın sayılı petrol üreticilerinden ve ihracatçılarındandır. Ham petrol üretiminde dünyanın ilk 15 ülkesi arasında bulunan Nijerya, petrol ihracatı bakımından da 6’ıncı sıradadır.

Abuja şehri ve Abuja Uluslararası Havaalanı arasında merkezi bir konuma sahip olan kongre merkezi, Abuja’nın her yerine kolay ulaşım sağlamaktadır. 30 dönümden fazla alana yayılmış, her türlü tesisten oluşan açık ve kapalı alana sahip kongre merkezi yerli ve yabancı katılımcılara modern bir altyapı sunmaktadır. Abuja Ticaret Odası çatısı altında bulunan Abuja Ticaret ve Kongre Merkezi, ATC, alanında uzman bir ekibe ve ileri tekniklere sahip olarak yüksek standartlarda hizmet vermektedir.

Dünyada 4 trilyon dolara ulaşan Helal ürünler pazarına olan talep her geçen gün artmaktadır. Bölgede müslüman nüfusun çoğunlukta olması ve Türk ürün ve markalarına olan yüksek talep sebebiyle İYMER ve ABUJA TİCARET ODASI, bölgede tarihi bir adım atarak tüketicileri Türkiye’den ve dünyadan helal ticaret ve helal üretim hassasiyeti olan markalarla buluşturmaya karar vermiştir. 

Sizleri Afrikanın en büyük ve zengin ülkesi ve 100 milyondan fazla Müslümanın yaşadığı Nijerya  pazarına adım atmaya, dünyanın 30 ülkesinden işadamlarıyla iş görüşmeleri yapmaya, büyük fırsatlar sunan HALAL EXPO NIGERIA 2020 Fuarına katılmaya davet ediyoruz.

 

BAŞVURU SÖZLEŞMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Helal Expo Nigeria

Helal Expo Nigaria 1