background
İymer | İstanbul Yabancılar ve Yatırım Merkezi | Istanbul Foreigners and Investment Center | INDIA HALAL EXPO 2020 Fuarında Türkiye Organizasyonunu Gerçekleştirdik.
INDIA HALAL EXPO 2020 Fuarında Türkiye Organizasyonunu Gerçekleştirdik.

Haberler

INDIA HALAL EXPO 2020 Fuarında Türkiye Organizasyonunu Gerçekleştirdik.

Hindistan, Fuar, Yurdışı Fuar, Etkinlik , Organizasyon

İYMER İstanbul Yabancılar ve Yatırım Merkezi ile ATOBA Business Networks ortak girişimiyle 18-20 Ocak 2020 tarihleri arasında Hindistan Haydarabad’da ilk kez gerçekleştirilen INDIA HALAL EXPO 2020 Fuarı ve Helal Zirvesi ’ne dünyanın 30 ülkesinden 15.000 ziyaretçi ve 200’den fazla firma katıldı.

Helal konsepti ile üretilen ürün ve hizmetlerini sergilendiği Fuar’da tüketici elektroniği, ICT ürünleri, ev ürünleri, elektrikli ev aletleri, aydınlatma ürünleri, mücevher, tekstil ürünleri, gıda,içecek, sağlık ve kişisel bakım, eğitim, iç mimari ve ev dizaynı, dijital ve BT tüketici ürünleri, moda ve aksesuar, seyahat ve turizm sektörlerinin buluşmasının yanısıra B2B ve iş geliştirme görüşmeleri gerçekleştirildi.

Güney Hindistan Bölgesi Telangana'nın başkenti olan Haydarabad,12 Milyonluk nüfüsuyla Telangana’nın en büyük ve en kalabalık kentidir. Haydarabad ticaret merkezi ve bilgi teknolojisi sektörlerinde uluslararası bir merkez haline gelmiştir. Hizmet faaliyetleri, özellikle de BT ile ilişkili olanlar, kentin ekonomisinin aslan payını teşkil edecek şekilde genişlemiştir. Turizm önem kazanmıştır. Tarihi ve geleneği ile zengin bir şehir olan Haydarabad, Hindistan'ın BT başkenti için Bangalore ve Chennai ile yarışmaktadır. Microsoft ve Google Hindistan  merkez ofisleri burada bulunmaktadır.

Dünyanın 5.büyük ekonomisi olan ve 1,4 Milyarlık nüfusuyla Hindistan, düyanın en önemli pazarlarından birisidir. Bölgede yaşayan 200 milyondan fazla Müslüman nüfusa sahip olması ve Türkiye ile tarihi ve kültürel bağları sebebiyle ,Haydarabad ülkemizin üretici ve ihracatçıları için keşfedilmesi gereken büyük fırsatları sunmaktadır.Ülkemiz bu sebeple bölgeye büyük önem vermiş ve Haydarabad’da Başkonsolosluk açmıştır.

 Dünyada 4 trilyon dolara ulaşan Helal ürünler pazarına olan talep her geçen gün artmaktadır.Bölgede müslüman nüfusun çoğunlukta olmmsı ve Türk ürün ve markalarına olan yüksek talep sebebiyle İYMER ve ATOBA, bölgede tarihi bir adım atarak tüketicileri Türkiye’den ve dünyadan helal ticare ve helal üretim hassasiyeti olan markalarla buluşturmuştur.

16/01/2020

Yazar: Fatih Poyraz